Що таке Prozorro.

З появою системи електронної комерції Prozorro.Sales громадяни України мають багато нових можливостей. З одного боку, це нові можливості робити покупки, які раніше не були доступні для загального огляду, а з іншого боку, вигідно продавати нерухомість (наприклад, покинуті вагони металобрухту, вилучені майна, невикористані приміщення). І деякі, і другі, отримують підтримку від держави країни. Всі заходи здійснюються виключно через акредитовані сайти. Однією з них є Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/

Замовником сайту є сторона, яка продає непотрібні державні або комунальні товари. Він має здатність працювати повністю прозоро. Цей формат сприяє покращенню економічного стану країни.

Метою проекту є не тільки продаж майна, але також його оренда, передача прав. Водночас обов’язковою умовою бізнесу є добросовісна конкуренція, відкритість та чесність. Такий підхід допомагає зменшити корупцію в країні. Весь процес аукціону та його результати публічно відображаються в системі. Це дає можливість кожному слідувати за ним. Контракти також можуть бути підписані в електронному форматі за допомогою цифрового електронного підпису. Самі аукціони проходять у 3 етапи, де кожен робить власні ставки.

Продаж нерухомості на сайті UUB здійснюється виключно відповідно до законодавства. Відповідно до нього клієнтами можуть бути:

  • державні підприємства;
  • державні підприємства та їх об’єднання;
  • державні органи та організації;
  • юридичні та юридичні особи, що належать до органів державної влади, місцевого самоврядування;
  • компанії, яким належить частина державного капіталу;
  • комунальні підприємства, які мають право вирішувати долю своїх активів.

Система Prozorro.Sale успішно працює у всіх містах України. Стартова ціна часто зростає на 30-60%. Це показник ефективної роботи системи.

Клієнти мають право виставити на аукціон будь-яке матеріальне або інше майно, яке може бути використане відповідно до законодавства України (стерті, відходи, неліквідні товари тощо). Наприклад, «Укрпошта» часто пропонує приміщення в оренду, банки продають ліквідовані машини. Продаж нерухомості користується великим попитом, поточні лоти можна переглянути на веб-сайті https://sale.uub.com.ua/news/aukciony-po-lisu-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi.

Щоб почати працювати в системі, спочатку потрібно зареєструватися. Це можна зробити лише через сайт, де він працює. Для гарного початку бажано зв’язатися з операторами UUB за телефоном, вказаним на сайті. Вони проконсультують вас з усіх юридичних та технічних питань, а також підкажуть, як розпочати продаж або почати торги.

Учасники аукціону можуть бути повністю впевнені в прозорості системи. Для них відсутні приховані умови та платежі, все відразу пояснюється в описі лота. Робота Prozorro повністю автоматизована, тому процес йде якомога швидше. Ще однією перевагою є відсутність великої кількості заголовків, вартість ресурсів для оренди приміщення для проведення тендерів та для поїздок для участі в аукціоні. Брати участь може кожен, переможе той, хто зробить найбільшу ставку.