Реалізація необробленої деревини через майданчик Прозорро.Продажі

Спочатку 2019 року на території України набув чинності підписаний меморандум, який передбачає співпрацю агентства лісових ресурсів та електронного майданчика Прозорро.Продажі https://tender.uub.com.ua/company-02426097/. Це дозволило в подальшому спрямувати всі сили на перехід в онлайн торгівлю, що дозволяє відтепер проводити відкриті аукціони без ризиків шахрайства та потрапляння в «темні» схеми недобросовісних чиновників. Основною задачею по праву вважається формування прозорого українського ринку продажу необробленої деревини.

З моменту підписання меморандуму з’явилася можливість продажу власної продукції численним клієнтам. Для останніх є і свої переваги — придбання лісу за найбільш вигідними цінами. Наприклад, близько 60 видів вирубки сьогодні використовується на території України. За неофіційними даними, щорічний обсяг дерева, що надходить на реалізацію, перевищує 25 млн. Куб. м. — хвойної та листяної породи.

Після початку використання сучасних технологій, стати активним учасником відкритого аукціону має право будь-який бажаючий. Досить тільки пройти реєстрацію на сайті Української торгової біржі і увійти в особистий кабінет покупця.

Реалізація необробленої деревини через офіційну торговельну біржу

До недавнього часу процедура покупки лісу перебувала практично в повній тіні, що пояснює факт порушення всіляких законодавчих норм. Завдяки чітко розробленим правилам організації публічних торгів, все стало на свої місця. Наявність електронної системи Прозорро.Продажі істотно спрощує процес придбання необробленої деревини всіма бажаючими, причому за доступними цінами. Брати участь в лоті не викликає складнощів. Покроковий алгоритм дій включає в себе кілька етапів:

  1. Перехід на офіційну електронну площадку торгів.
  2. Реєстрація персонального аккаунта.
  3. Авторизація.
  4. Вибір даного лота.
  5. Прийняття безпосередньої участі.

Перші в історії незалежності України електронні торги пройшли у відносно невеликому масштабі — всього взяло участь кілька компаній з Києва та Житомира. Згодом до платформи додалися все без винятку лісові господарства. Це дозволило максимально вивести ринок продажу лісу з тіні і зробити його не тільки прозорим, а й чесним одночасно. Що характерно, в кожному лоті представлена ​​вичерпна інформація по реалізованої продукції.

Організація торгів на сайті Прозорро.Продажі

Незважаючи на відносно невеликий період функціонування державного підприємства «Прозорро.Продажі», вже було проведено понад 200 тисяч аукціонів. Особливістю є сумарне число учасників — понад 10 тисяч. За останніми даними, сумарний розмір прибутку лісових господарств склав близько 25 млрд. Гривень. За прогнозами експертів сума буде тільки збільшуватися.

Необхідно звертати увагу на те, що багато відкриті аукціони мають на увазі під собою необхідність брати участь в серйозній боротьбі, що обумовлено великим напливом бажаючих. Тому стартова ціна лота може бути збільшена лісовим господарством, як мінімум в декілька разів, що цілком закономірно.

ТБ «Українська біржа торгів» успішно пройшла акредитацію і приєдналася до частини електронної системи Прозорро.Продажі. Щоб вигідно купувати необроблюваних деревину, досить витратити кілька хвилин вільного часу і створити персональний кабінет, вказавши в анкеті виключно достовірні дані.